Dlaczego wybierają nas klienci


Prawo wokół nas

Każdy z nas niemal codziennie ma do czynienia z prawem – począwszy od kupna biletu na tramwaj, na podpisaniu umowy kupna mieszkania kończąc. Zawieramy umowę kupna samochodu, zaciągamy pożyczki, uzgadniamy warunki najmu. Prowadząc działalność gospodarczą zlecamy różne zadania podwykonawcom, wystawiamy faktury, zawieramy umowy. Czasami stykamy się z mniejszymi czy większymi problemami prawnymi, to przy powierzeniu spraw prawnikowi towarzyszą różne dylematy.


Co nas wyróżnia

Z rozmów z Klientami wiemy, że najczęstsze wątpliwości dotyczą ceny usług prawniczych, zaangażowania prawników i zakresu ich kompetencji. Krótko mówiąc nie wiadomo, z czym iść do prawnika, w czym adwokat jest lepszy niż inni i ile naprawdę finalnie będzie nas to kosztować.

Biorąc pod uwagę, że chcielibyśmy znacznie zredukować opłaty uiszczane przez Klientów. Zdecydowaliśmy się na udostępnienie naszej oferty również w Internecie, w domenie online-kancelaria.pl, na której obecnie się Państwo znajdują. Nie otwieranie placówki w każdym większym mieście, powoduje że nie ponosimy kosztów związanych z ich utrzymaniem. Prowadzimy działalność scentralizowaną - gdzie siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu. Tutaj analizowane są przesłane dokumenty w formie elektronicznej. Jeśli dochodzi do ewentualnego procesu, zapewniamy reprezentacje na terenie całej Rzeczpospolitej.

Umieszczając całą infrastrukturę techniczną (serwery) w jednym miejscu, bibliotekę i dostęp do najnowszych kompedii wiedzy prawniczej – ale przede wszystkim umieszczając pracowników w jednym miejscu, dajemy naszym specjalistom możliwość konsultowania założonego planu działania z innymi, ulepszania go – pomimo tego, że do sprawy przydzielany jest jeden dedykowany prawnik.


Do kogo dedykowana jest ta oferta - oszczędność czasu i pieniędzy

Zależy nam na podmiotach nowoczesnym, potrafiących obsługiwać się Internetem, którym wykonanie skanu dokumentu lub czytelnego zdjęcia telefonem komórkowym, nie będzie stanowić problemu.

W kwesti przesłanych dokumentów konsultujemy się z Państwem e-mailowo bądź telefonicznie, wówczas nie tracą Państwo czasu na dojazd do Kancelarii, nie czekają w poczekalni jeśli jest przyjmowany inny klient. Biorąc pod uwagę, że wszyscy mamy mało czasu, trzeba nim dysponować rozsądnie. Bowiem można go przeznaczyć na zupełnie inne cele.

W szczególności oferta nasza jest dedykowana do przedsiębiorców, którzy zwykle mają mało czasu i dużo pracy w związku ze swoją działalnością, a którzy chcieliby załatwić także swoje sprawy prawne. Wychodząc naprzeciw oczekiwanym rynku, otwieramy się na nowym rynku a także obniżamy koszty. Kolejne nasze zalety to:


Umowa – krótka, napisana zrozumiale

Praktyką jest, że w naszej Kancelarii przed przystąpieniem do sprawy podpisywana jest umowa z Klientem. Klienci chwalą to rozwiązanie, bowiem wiedzą ile ostateczne wyniesie ich prowadzenie sprawy. Czasami jest tak, że jak wspominamy o umowie Klienci obawiają się, że umowa za pewne jest: długa, niezrozumiała i napisana małą czcionką.

Nasza umowa objętościowo jest na jedną kartkę formatu A4 z czego zadrukowana jest tylko jedna strona. Czcionka jest typowa dla dokumentów sporządzonych w programie Word. Przeczytanie umowy zajmuje chwilę, ale przede wszystkim napisana jest prostym zrozumiałym językiem, określającym prawa i obowiązki stron.

Ta transparentność umowy, powoduje że Klienci wiedzą czego oczekiwać. Jest to jeden z czynników, przez który Klienci do nas wracają i powierzają nam kolejną sprawę. Nam samym zależy na tym, aby umacniać markę. Zdajemy sobie sprawę, że jak w każdym zawodzie są osoby, które do tego różnie podchodzą.


Specjaliści

Jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Na niejednej stronie kancelarii prawnej, wymienione są niemalże wszystkie dziedziny prawa. Powinno to być budować przekonanie, bogatej oferty kancelaryjnej oraz że osoba prowadząca taką działalność to niczym prawnik-omnibus. Rzeczywistość jednak zupełnie odmiennie zweryfikowała takie kancelarie, opisując je na forach internetowych, czy pozostawiając negatywne opinie. My na przykład nie podejmujemy się spraw dotyczących podatków, pomimo iż orientujemy się w tej materii, to jednak co innego wiedzieć jak przeprowadzać operację a co innego ją przeprowadzać.

Nigdy nie starczy nam życia na tyle abyśmy się stali specjalistami w każdej dziedzinie. Dlatego ofertę którą Państwu przedstawiamy dotyczy naszej praktyki zawodowej, w obrębie której pracujemy, doskonalimy swoje umiejętności i odnosimy sukcesy. W zakresie swojej specjalizacji odzyskujemy i pozyskujemy należności dla naszych Klientów - możemy w tym zakresie spokojnie nazwać siebie specjalistami. Wynika to z liczby spraw, które prowadzimy oraz znacznego doświadczenia.

Jeśli chodzi o nasz obszerny Blog w tym temacie, życzylibyśmy sobie aby naszymi odbiorcami nie byli tylko prawnicy, ale także osoby bez wykształcenia prawniczego, poszukujące rozwiązań swoich problemów.


Staranność, zaangażowanie, konsekwentność – które dają satysfakcje klientom

Nie siadamy na laurach. Praca prawnika jest ustawiczną nauką i pogłębionym rozwojem. Jeśli chce się być o krok dalej niż konkurencja to trzeba dużo praktykować, a z tym się wiążą niuanse prawne, których nabycie zajmuje sporo czasu. W naszej Kancelarii nie ma osób które są z przypadku.

Rozwijamy się. Chcemy być coraz lepszymi. Wśród wyzwań, które stawiają przed prawnikami są stale zmieniające się, często niejasne regulacje prawne. Najważniejszym wyzwaniem i głównym celem naszej Kancelarii jest utrzymanie wysokiej skuteczności w realizacji spraw ale także zaoferowanie najbardziej aktualnego stanu prawnego. Lubimy naszą pracę, a Klienci lubią nas.


Komunikacja

Pomimo, że jesteśmy specjalistami w obrębie wydzielonej dziedziny, potrafimy porozmawiać z każdym, bez względu na to czy jest to: księgowy, górnik czy lekarz. Lubimy poznać nowych ludzi. Bowiem dobrą cechą prawnika jest również empatyczność i zrozumienie potrzeb Klienta. Prawnik również musi być humanistą, bowiem każda dziedzina życia jest inna i trzeba ją poznać na tyle, aby umiejętnie przedstawić problem klienta na tle jego profesji.


Zaufanie, tajemnica – ponad wszystko

Wszelkie działania prowadzone przez Kancelarię są zgodnie z obowiązującymi zasadami etycznymi. Zapewniamy poufność i pełną dyskrecję przy prowadzeniu spraw. Jesteśmy zobowiązani do zachowania tajemnicy zawodowej.

To co powinien zagwarantować adwokat to merytoryczne i skuteczne rozwiązanie problemu oraz komfort wypowiedzi jego rozmówcy - bowiem nieraz się zdarza, że ludzie u adwokata mówią o rzeczach bardzo trudnych, o których nie wie czasami nawet ich najbliższa rodzina. Sytuacja jest o tyle bardziej skomplikowana, że siadają przed osobą, której kompletnie nie znają i muszą powiedzieć coś o czym nie chcą mówić gdyby nie sytuacja, która ich do tego zmusza.


Uczciwość - która działa w dwie strony

Zawsze przed rozpoczęciem współpracy informujemy klienta - o jednej bardzo ważnej rzeczy - że jeśli chce mieć poradę idealnie szytą na jego miarę, wymierzoną z aptekarską dokładnością - to musimy poruszać się w obrębie stanu faktycznego który zaistniał, a nie który klient chciał, żeby zaistniał.

Tak ważne jest to dlatego, że część osób żeby się wybielić i nie powiedzieć o sobie źle, nowo napotkanej osobie [adwokatowi] – nie jest szczera. Jednakże należy to zaznaczyć, że oszukiwanie swojego pełnomocnika, co do rzeczywistego stanu faktycznego, jest najgorszą rzeczą jaką można zrobić. Jest to na tyle duży krok (jak nie decydujący) ku przegranej ze strony osoby która decyduje się na takie działanie, że można powiedzieć, że sprawa jest przegrana zanim się jeszcze zaczęła. W ostatecznym rozrachunku przegrany jest klient. W gruncie rzeczy, my jako pełnomocnicy też czujemy się oszukani - a przegrywać nie lubimy. Dlatego ciężko nam podjąć później współpracę z takim klientem w innej sprawie.

W praktyce wygląda to tak, że nieszczerość czy zatajanie faktów przysparzają więcej komplikacji. W przypadku spraw spornych i tak strona przeciwna kłamstwo wytknie i przedstawi na to swoje dowody. Tymczasem adwokat opierając taktykę prowadzenia sprawy na nieprawdziwych lub niepełnych informacjach podanych przez klienta nie może jej przygotować właściwie. W sumie klient jako strona w procesie wychodzi na osobę już na wstępie niewiarygodną. Finalnie trzeba powiedzieć, że nowe, zatajone przez klienta, fakty są w takiej sytuacji dla pełnomocnika zaskoczeniem. W dynamicznych warunkach sali sądowej bez konsultacji z klientem czasami nie można dobrze zareagować na takie nowości. Brak szczerości ze strony klienta to więc najprostsza i najszybsza droga do przegrania sprawy.


Reprezentacja Klienta w Sądzie i obrona jego praw

Specyfika sądu jest taka, że czasami trudno się w takiej rzeczywistości odnaleźć osobie, która nie jest przyzwyczajona do tego typu miejsc i nie do końca wie, w jaki sposób się zachować. Sprawy natury prawnej dotyczą również kwestii mających bardzo duże znaczenie. Wszak często może ona rzutować na przyszłość danej osoby i to zarówno w sposób negatywny, jak i pozytywny. Dlatego z jednej strony jest to taka obrona przed możliwym czarnym scenariuszem, a z drugiej wykorzystanie maksymalnie szans, które stawia przed nami życie.

Wspomniane wieloletnie doświadczenie w danej dziedzinie jest często kluczowe, gdy dochodzi do procesu sądowego, w takich sytuacjach mogą Państwo liczyć na nasze umiejętności, ponieważ potrafimy się w nich doskonale odnaleźć.


Produkt naszej pracy

Jeśli mielibyśmy przyrównać efekty naszej pracy do innego zawodu porównalibyśmy się do budowniczego, który ma postawić dom. W naszym wykonaniu będzie to dobry, solidny i stabilny, a zarazem prosty w konstrukcji dom, w którym ludzie będą mogli rozmawiać, jeść i pracować.


Szczypta przezorność lepsza niż siatka lekarstwo

Pomagamy naszym Klientom rozwiązać problemy prawne - wskazujemy jak uniknąć ich w przyszłości, doradzając i przygotowując odpowiednie dokumenty.


Odszkodowanie
Wygrywamy dla naszych klientów wysokie odszkodowania


Uzyskaj wysokie odszkodowanie. Ubezpieczyciel zanizył szkodę? Czujesz się niezadowolony?
Zajrzyj tu.