Proces z pełnomocnikiem


Czy można w sprawie występować bez adwokata?

Każdy przed sądem może występować samodzielnie, pod warunkiem że ma pełną zdolność do czynności prawnych (tzn. jest pełnoletni oraz nie jest ubezwłasnowolniony). Osoba taka może: sama występować w procesie, skaładać pisma, wnioski, stawać na rozprawie. W każdej sprawie prawnej można występować samemu, wyjątek stanowi jedynie postępowanie kasacyjne, w którym obowiązuje tzw. przymus adwokacko-radcowski. Druga strona może również występować z pełnomocnikiem.

Prawo nie jest wcale takie łatwe, może się okazać że pomimo iż sparawa na pierwszy rzut oka wydaję się wygarana, może okazać się finalnie, że jest zupełnie inaczej. Przykładem może być to, że została wykonana usługa, następnie wystawiono fakturę. Założono sprawę w Sądzie, ale okazało się, że w między czasie roszczenie się przedawniło. I pomio iż mamy racje, co do należności, to prawnie sprawa jest przegarna jeśli dłużnik podniesie zarzut przedawnienia, co może uczynić. Meandrów prawa jest znacznie więcej i jeśli mamy po drugiej stronie profesjonalnego pełnomocnika, możemy się spodziewać, że będzie szukał kruczków, aby wybronić swojego klienta z kłopotów. Dlatego co do zasady jeśli chodzi o występowanie przezd Sądem doradzam, skorzystać z profesjonalnego pełnomocnika.

Jeśli chodzi o wybór pełnomocnika najlepiej wybrać takiego który specjalizuje się w danej dziedzinie prawa. Oczekuj od swojego adwokat aby gruntownie przeanalizował Twoją sytuację, określając zagrożenia i szanse postępowania.skontaktuj sie z nami - pomagamy zawodowo

ocenaocenaocenaocenaocena (5.0) czytajCzytaj więcej na blogu  czas Opublikowano: 2019-05-15

Odszkodowanie
Wygrywamy dla naszych klientów wysokie odszkodowania


Uzyskaj wysokie odszkodowanie. Ubezpieczyciel zanizył szkodę? Czujesz się niezadowolony?
Zajrzyj tu.